מקומות רבים בוחרים להתקין דק סביב הבריכה. לדק סביב הבריכה יתרונות רבים, הוא מונע החלקה, בעל מראה יפה וניתן לחידוש ותיקון ללא בעיה בהתאם לסוג העץ. הדק צובר במשך הזמן אבק, לכלוך, אבנית ואפילו אזורים שנמצאים בתהליך של ריקבון. בכתבה הבאה נדבר על תהליך חידוש דקים סביב הבריכה.

מתי כדאי להזמין חידוש דק סביב הבריכה?

את הדק סביב הבריכה מומלץ לחדש אחת לשנה או במקרים שבהם אתם מזהים כי העץ דהוי, מתפורר או שיש עליו לכלוך שלא יורד כאשר הדק רטוב. כמו כן, כאשר יש חלקים בדק שבהם קיים תהליך של ריקבון, יש להחליף את הקורות באזורים הספציפיים. תחזוקת הדק חשובה מאוד, שכן העץ עשוי להתנפח או לאפשר כניסה של מזיקים.

איך מתבצע תהליך חידוש דק?

תהליך חידוש דק או חידוש דק ישן מאוד מתבצע במספר שלבים:

שלב ראשון – החלפת קורות עם ריקבון

בשלב הראשון יש לבצע בדיקה של כל אזורי הדק, פירוק של קירוי בריכה וקורות רקובים כאלו שהחלו תהליך ריקבון והחלפתם בקורות עץ חדשים.

שלב שני – ניקיון של הדק

ניקיון הדק נעשה בעזרת חומרים שמסוגלים לפרק אבנית ושומנים שהצטברו על העץ. אלו חומרים מותאמים שנבדקו על ידי בעלי מקצוע מנוסים בתחום ניקיון וחידוש של דקים. בסיום השימוש בחומרים המפרקים לכלוך קשה, ישתמש מנקה הדק בגרניק – מכונת שטיפה בלחץ גבוה של מים. שלב הניקיון מסתיים לאחר שכל הדק מתייבש.

שלב שלישי – ליטוש

לאחר שהדק יתייבש לחלוטין, יבוצע ליטוש של כל אזורי הדק בעזרת מכשיר שיוף מקצועי לעץ. השיוף חייב להתבצע באופן מקצועי וישר לפני שלב הצביעה. כל חלק שלא שויף באופן איכותי, ישר וחלק, יראה בצביעה.

שלב רביעי – שימון וצביעה

השלב האחרון בחידוש הדק הוא שלב השימון והצביעה. שלב זה מייצר את המראה החדש של העץ. יש לצבוע את חלקי העץ בצבע העץ שנבחר, לאחר מכן להמתין לייבוש מלא ואז לשמן את כל חלקי הדק בשכבה כפולה.

האם כל דק ניתן לחידוש?

רוב הדקים ניתנים לחידוש, אך כמובן שקיימים מקרים שבהם הדק במצב לא טוב והוא מחייב החלפה של אזורים נרחבים. לפני תחילת העבודה, האיש שמחדש את הדק, יבדוק את מצב הדק וייתן לכם הערכה של עבודה ומחיר לחידוש.

במצבים שבהם יש להחליף את כל הדק, יוכל מחדש הדקים להמליץ לכם על עץ איכותי יותר עבור הדק החדש שיתקין עבורכם.

לפגישת היכרות ללא התחייבות

פרויקטים נבחרים

חוות מונפורטויטו - פארק גורן

אוהלי קבע חכמים ללינה ואירוח למשפחות וקבוצות

גן אירועים שורש

סגירת חורף לקבלת פנים באמצעות אוהל קבע

קניון רמות

קירוי רחבת מרכז הקניון בשטח של 1000 מ``ר