קניון רמות

האתגר

מתן פתרון קירוי חורף לשטח של כ-1000 מ"ר בתוואי שטח א-סימטרי בקניון עובד אשר הגישה אליו עם כלים כבדים אינה נוחה. הקירוי צריך להתפרק בקלות ולהיות מורכב כל עונה בתוך יומיים – שלושה. כל זה עם דרישה לקירוי אסטטי שיתאים לנראות המיוחדת של הקניון ויאפשר תחושה של זרימה ברחבה המרכזית.

התכנון

במשך מספר חודשים בדקנו את האפשרויות באמצעות תוכניות מדידה, הדמיות שבנינו וחישובים סטטיים של הקירוי ביחס למבנה הקניון. כל זה בשיתוף פעולה מלא עם מהנדסי קונסטרוקציה ואדריכלים. לאחר מכן הצגנו להנהלת הקניון את האפשרות וקיבלנו אור ירוק להתחיל בפרויקט.

הביצוע

ייצור הקירוי התבצע תחת פיקוח הדוק שלנו כאשר כל סטיה מהתכנון הסופי עלולה הייתה להביא לעיכובים ארוכים במהלך ההתקנה. הגישה עם כלים כבדים לשטח ההתקנה הייתה בלתי אפשרית ולכן נזקקנו לפתרונות יצירתיים כדוגמת מנופי ספיידר אשר יודעים לעבוד בשטחיים בנויים ועל גגות מבנים. צוות הרכבה מסור ומקצועי עבד לילות ארוכים ברציפות והתגבר על כל הקשיים על מנת להרכיב את הקירוי בהצלחה.

התוצאה

אפילו אנחנו הופתענו מהתוצאה המרשימה של תכנון מורכב וביצוע מורכב יותר. הקירוי נתן לרחבה המרכזית של הקניון תחושה של מרחב פתוח, זרימה וכמובן הגנה מהאקלים הירושלמי הקשה. הקירוי איפשר לקניון להציע למבקריו מקום מכסה בחודשי החורף וכמות המבקרים בחורף גדלה.

לפגישת היכרות ללא התחייבות