התקנה של בריכת פיברגלס בגינה הפרטית היא שדרוג אמיתי לאיכות החיים ולשגרת היומיום. כיום ידוע שאם כבר בונים בריכת שחייה פרטית בחצר הרי שהכי כדאי שתהיה זו בריכה שעשויה מפיברגלס. לחומר גלם זה יש יתרונות רבים שהופכים אותו לכדאי ומתאים במיוחד וגם הופך את התקנת הבריכה לפשוטה ויחסית מהירה מאד. מהרגע ששלב התכנון מסתיים ועבודות ההתקנה יוצאות לדרך – הבריכה תהיה מוכנה לשימוש תוך פרק זמן קצר, אפילו של כשבועיים (תלוי בגודל ובעומק שלה, כמובן). מלבד עצם תכנון הבריכה יש כמה וכמה תוספות שצריך לקחת בחשבון כמו אביזרים משלימים או עיצוב וקירוי סביבת הבריכה.

אחד הנושאים החשובים בתחום של התקנת בריכות פרטיות הוא קירוי בריכות שחייה. אף אחד לא רוצה לרחוץ בבריכה שחשופה לשמש מפני שיש בכך סכנה בריאותית וגם הבילוי בבריכה עלול להיפגם באופן משמעותי. לכן בשלב התכנון חשוב לקחת בחשבון את מיקום הבריכה, את המידות שלה בהתחשב במידות הגינה כולה, בעומק שרוצים שהיא תהיה וכמובן באלמנטים נוספים שיותקנו אחריה – פרגולה, רצפת דק, שביל אבנים או כמובן אמצעי הצללה. כאשר מלווה את הפרויקט איש מקצוע מהתחום של תכנון בריכות אין ספק שהבריכה והגינה כולה תתקבלנה לא פחות ממושלמות.

למידע נוסף אודות קירוי בריכות שחייה

מה כולל התהליך של תכנון הבריכה?

כאשר בוחנים את האפשרות של התקנת בריכה פרטית בחצר חשוב מאד לברר אודות הנושא של בריכות פיברגלס מפני שכאמור מדובר בבריכות המתאימות והאיכותיות ביותר שקיימות כיום. להלן כמה פרמטרים שצריך לקחת בחשבון ולהתייעץ לגביהם עם איש המקצוע שמלווה את הפרויקט:

מידות

הבריכה צריכה להתאים לגודל החצר או הגינה, ולא רק הבריכה עצמה אלא כל האביזרים שאמורים להיות סביבה.

אביזרי בטיחות

כל בריכה חייבת אמצעי בטיחות על מנת לשמור על שלומם של המתרחצים והמבלים בה, גם אם מדובר בבני משפחה בלבד. אביזרים אלה יכולים להיות סולם יציב, כיסוי כבד ומסיבי על מנת לכסות את הבריכה כאשר אין היא בשימוש ועוד.

אמצעי ניקוי

כאשר מדובר בבריכה בעלת נפח גדול צריך להתארגן עם מערכת לניקוי הבריכה עצמה ושמירה על ניקיון המים שבה. כיום ישנן מערכות אוטומטיות מתקדמות שלאחר הטענה בחשמל מנקות את הבריכה בעצמן. חשוב לבחור את זאת שמתאימה למידות הבריכה ונפח המים.

אביזרי נוחות

מתלה למגבות, מדפים להנחת הבגדים ואביזרים נופים שאמורים להקל על השהייה במים או בסביבת הבריכה וצריך לקחת בחשבון את המקום שהם אמורים לתפוס ולחשב אותם במידות של סביבת הבריכה.

קירוי בריכות שחייה

מה בנוגע לקירוי הבריכה?

כאמור, יש חשיבות גבוהה מאד לקירוי מתאים של בריכת הפיברגלס. מכיוון שאמצעי קירוי בריכות שחייה לוקחים חלק משמעותי במראה של הגינה חשוב מאד לקחת אותם בחשבון בעת העיצוב על מנת שייראו כמתאימים לשאר אלמנטים ולא ייראו כנטע זר שאין לו קשר למראה הסופי. בסמוך לבריכה אפשר להקים פרגולה מעץ, מסוגים שונים של מתכת או מבמבוק. אמצעי הקירוי יכול להיות קבוע או כזה שעושים בו שימוש על פי הצורך. גם הפתיחה או הסגירה יכולות להתבסס על סוגים שונים של מנגנונים.

כאשר נלקחים בחשבון כל הפרטים הנוגעים לבריכה עצמה ולאמצעי הקירוי שיהיה הכי מתאים לה – אין ספק שהתוצאה שתתקבל תהיה המתאימה והמושלמת עבור בני המשפחה ועבור מי שיגיע ליהנות ביחד איתם בגינה המשודרגת. אין ספק שבריכת שחייה פרטית חוסכת את זמן הנסיעה לבריכה הציבורית וכמובן שהרבה יותר כיף ונעים לרחוץ בבריכה פרטית ולא לחלוק את הבריכה עם הרבה אנשים אחרים. אפשר גם לבלות סביב הבריכה מבלי לטבול בה.