רחוב המטריות

האתגר

רחוב יואל סלומון במרכז העיר ירושלים הוא רחוב מרשים בעל עבר, הווה ועתיד אשר משלב מסעדות, חנויות אומנות, בתי קפה ובית מלון. הרחוב עצמו כמו שאר רחובות מרכז העיר ירושלים סבלו בשנים האחרונות מעליות וירידות חדות בשל גלי הטירור האיומים והמעבר של הצרכנים לקניות במרכזי קניות גדולים, סגורים וממוזגים. הצורך היה ברור, להחזיר את התושבים והתיירים לרחובות מרכז העיר ולתת צבע לעיר שרואה הרבה ימים אפורים.

התכנון

מדדנו את הרחוב מספר פעמים, בנינו תוכנית הצבה ותוכנית תליה, עיצבנו הדמיה תלת מימדית עם כמה אפשרויות שונות. נעזרנו במהנדסי קונסטרוקציה לחשב את העומסים ולקבוע את סוגי העיגונים המתאימים ביותר לקירות ישנים הבנויים מאבן ירולשמית. תכננו ועיצבנו את המטריה שתיתן את האפקט הויזואלי שחיפשנו ושתעמוד ברוחות ובקרני השמש. לאחר קבלת אישורים מתאימים מגורמים רבים בעיריה ואישור התוכנית וההדמיה עם הלקוח יצאנו לדרך.

הביצוע

שלב הביצוע היה חייב להעשות בשעות הלילה בשל אילוצים שנבעו מתנועת רכבים והולכי רגל בשעות היום. כמו כן, לוח הזמנים היה צפוף משום שהיה הכרחי שהמיצב יהיה מוכן ב1 ליולי בפתיחת חופשת הקיץ. צוות עובדים מקצועי ומיומן מיקם את העוגן ופרס את תשתית כבלי הברזל והכל היה מוכן לתליית המטריות. הצבנו לעצמנו כמטרה ביצועית לתלות את 1000 המטריות על גבי תשתית הכבלים בלילה אחד על מנת ליצר אפקט הפתעה עוצר נשימה לתושבי העיר שהתעוררו לבוקר צבעוני במיוחד.

התוצאה

תושבי מרכז העיר התעוררו לגלות שרחוב יואל סולומון קושט ב1000 מטריות צבעוניות אשר יצרו מיצב מדהים ורחוב מוצל, נעים ואינטימי. העוברים ושבים שלפו את המצלמות והניידים ולא הפסיקו לצלם. בעלי העסקים ברחוב העידו שזהו אחד החודשים המוצלחים שהם חוו מזה שנים. והיום אם אתם מגיעים לירושלים אל תשאלו איפה רחוב יואל סלומון, תשאלו איפה נמצא רחוב המטריות.

לפגישת היכרות ללא התחייבות