אזורי פעילות כמו קניונים, פארקי שעשועים, חנויות ופארקים ציבוריים הם אזורים אליהם מגיע קהל רחב, שמצפה ליהנות מהמתקנים ואזורי הפעילות גם בשעות השמש החמות, ובצורה יותר מדויקת, ליהנות ממשטח מוצל המגן על המבקרים במקום מפני קרינת השמש החמה. הצללה של אזורי פעילות הוא תחום מקצועי שנחשב לקטגוריה ספציפית הנקראת קירוי לאזורי פעילות.

קירוי הוא מונח המבטא פתרונות הצללה שהם יותר קבועים, יותר קשיחים ויותר עמידים לאורך זמן, בניגוד למשל לפתרונות הצללה לאירוע זמני, שאותם מרכיבים לכבוד האירוע ומפרקים מייד לאחריו.

מגוון רחב של פתרונות קירוי קבועים

פתרונות קירוי לאזורי פעילות כוללים סכך מתכתי או פלסטי, יריעת ברזנט מתוחה בין עמודים ובמקרים מסויימים גם רשתות צל עבות וחזקות המיועדות להצללה של מתחמים מוגבלים תוך שמירה על תנועת אוויר סדירה פנימה והחוצה משטח המתחם. התאמת פתרון הקירוי לאזור הפעילות הוא תהליך מקצועי והנדסי, הדורש מעורבות של אנשי המקצוע הנדרשים. פתרונות קירוי אלה יכולים להיות בעלי משקל רב וחשוב מאוד שיותקנו בצורה מקצועית ועל פי נדרש על מנת לשמור על בטחונם ובטיחותם של המבקרים במקום.

התאמת פתרון הקירוי לאזור הפעילות הספציפי

כמו כן, בבחירת פתרונות קירוי לאזורי פעילות חשוב לקחת בחשבון שיקולים של השפעות מזג האוויר ומשטר הרוחות. במקומות פתוחים בהם צפויות לנשב רוחות חזקות, לא יהיה זה חכם להתקין יריעת ברזנט שתהפוך בקלות רבה למפרש רוח שבמשב חזק יכול לקרוס לחלוטין. במקומות שטופי שמש בטמפרטורה גבוהה מומלץ לעשות שימוש בקירוי מתכתי ולא בקירוי פלסטי שיכול לסבול משחיקה ובלאי גבוהים בתוך זמן קצר. כמו כן, יש לקחת בחשבון גם שיקולים של עיצוב ואסתטיקה, ובחירת הצבע והתצורה של הקירוי.

ליווי מקצועי מקצה לקצה של החברה המבצעת

את תהליך ההזמנה וההתקנה של פתרונות קירוי לאזורי פעילות מומלץ מאוד לעבור בליווי אנשי המקצוע המתאימים, ולא להישען על מחלקת התחזוקה של הארגון או הישוב. התאמת הקירוי, ולבטח התקנתו הם שני תהליכים מקצועיים שצריכים לצאת אל הפועל על ידי אנשים האוחזים את ההכשרה הנדרשת לשם כך, ואת אנשי המקצוע הללו תוכלו למצוא במקומות בהם אתם מזמינים את פתרונות הקירוי הדרושים לכם. כמו כן, מקומות אלה מספקים שירותי תחזוקה ואחריות על המתקנים, אחריות הכוללת גם אחריות על תקינות הקירוי וגם אחריות בכל מצב של תאונה.

חברות מתמחות וחברות הצללה

את פתרונות הקירוי הללו תוכלו להזמין הן בחברות המתמחות בקירוי מסוג זה, והן בחברות המספקות מגוון רחב של פתרונות הצללה קבועים וניידים, הן לאזורי פעילות, הן לשטחים פרטיים והן לאירועים. בכל אחד מן המקומות הללו, תוכלו להתרשם מכל מגוון האפשרויות הקיים, וכן להיעזר באנשי המקצוע במקום כדי לקבל את ההחלטות שלכם בצורה יותר בטוחה וממקום של הבנה וידע.

סידהארתא הינה חברה המתמחה בפתרונות קירוי לפארקים, מרכזי קניות, מתקני ספורט ועוד… פנו אלינו באמצעות טופס צור קשר

כתבות נוספות