מייצב העפיפונים

האתגר

שדרת בן גוריון בתל אביב, ללא ספק אחת השדרות היותר יפות בעיר.
זוהי שדרה שאיננה מוצלת, האתגר העיקרי שלנו היה בראש ובראשונה ליצור הצללה זמנית לימי הקיץ החמים, אך בדרך שונה וייחודית שתייצר בז הכרתי של השדרה הידועה. ובנוסף, למקסם את השדרה המקסימה בלאו הכי ע”י מייצב רחוב ראשון מסוגו בארץ ובעולם בכלל.

התכנון

בשל היותו מייצב ראשון מסוגו וייחודי מאוד, עבדנו על מספר דגמים עם הספק שלנו ועמדנו על דגשים חשובים מאוד בכדי שהמייצב לא רק יהיה מרהיב ביופיו, אלא גם יעמוד תקופה לא מבוטלת בצורה תקינה ומכובדת, בנוסף לזה, חומר העפיפון תוכנן שיהיה קל מספיק לשינוע, להתקנה וכמובן להצללה טובה על הרחוב.
התכנון ערך מספר חודשים, בשל הצורך לבחור את החומרים הטובים ביותר, הייצור שהיה בפיקוח ישיר שלנו, הכנות עם גופים שונים, תנאי שטח ואילוצים כאלה ואחרים, אך בעזרת שיתוף פעולה של מספר גורמים, התכנון קרם עור וגידים והפך ליישות פועמת בשדרה היפה ביותר בתל אביב

הביצוע

העבודות בוצעו בלילה, במשך שבוע ימים. השדרה הייתה סגורה למעבר הולכי רגל בכדי לשמור על בטיחותם.
בתחילה נמתחו הכבלים ששימשו כתשתית, ולאחר מכן נתלו העפיפונים בשבלונה שעוצבה מראש.
אט אט את העוברים ושבים החליפו עפיפונים צבעוניים ובסופו של יום, בבוקר יום ראשון, היה בליל של תהלוכת אנשים ורוכבי אופניים כשלראשם מעטר מייצב עפיפונים מקסים שגורם לכל אחד לחייך

התוצאה

זהו המייצב הראשון בו אגף שפע בעיריית תל אביב משתף פעולה עם סידהארתא, פרויקט זה נחל הצלחה רבה, הרבה מעבר לכל הציפיות וגבולות הדמיון שלנו. החזון הפך לתוצאה עוצרת נשימה עם מספר רב של תושבים מרוצים ששואפים למייצב כזה גם בשנה הבאה.
בנוסף, בזכות ההד המסחרר שנוצר בעקבות המייצב, נתלה מייצב דומה בשדרות ירושלים בעיר, דבר שגם הקנה לאזור צבעוניות רבה.

לפגישת היכרות ללא התחייבות