מייצב הכדורים

האתגר

עם נכונות מדהימה לאומנות רחוב עכשווית אשר תהווה גם מקור הצללה קבוע וגם עניין רב ברחבת העירייה, עיריית דימונה בחרה ללכת צעד אחד קדימה ולתכנן איתנו מייצב קבוע אשר מיועד להתלות למשך מספר שנים- למעשה, זה המייצב הקבוע הראשון מסוגו בארץ ובעולם.

המייצב היווה עבורנו פריצת דרך נוספת בכל הקשור למייצבי רחוב, אותגרנו מכיוונים שונים, ביניהם: שטח הרחבה העצום ברחבת העירייה, לוח זמנים צפוף ובלתי אפשרי כמעט ושימוש בחומרים עמידים במיוחד שלא ידהו ויחזיקו לאורך כמה שנים בתנאי מזג אוויר לא פשוטים המאפיינים את האזור- טמפרטורות גבוהות ורוחות עזות.

התכנון

הועלו רעיונות רבים, ולבסוף הלקוח בחר במייצב כדורים צבעוני ופאנקי, אשר יתפרש על גבי 2 רחבות.

על מנת לספק ללקוח מוצר איכותי ועמיד בעל החברה טס לסין בכדי למצוא את המוצר המדויק והמתאים ביותר, אשר יעמוד בכל תנאי מזג האוויר ללא שינוי בצורה, בצבע או באיכות שלהם באופן בטיחותי, אסתטי ולמספר שנים.

תהליך התכנון היה ארוך. בחרנו בצבעים המסמלים את המייצבים שלנו, אך ריככנו אותם, בכדי שהצבעים לא יהיו חזקים מדי בעיניים. היינו צריכים לקחת בחשבון פרמטרים רבים כמו פרישת השטח הגדול של רחבת העירייה, התמודדות עם מפתחים עצומים על גבי יועמס משקל רב, בדיקת המבנים עליהם נעגן את המייצב. ביצענו ביקורים רבים בשטח בכדי שנספק ללקוח הדמיות ריאליות ככל האפשר.

היו שני גורמים עיקריים שהיוו עבורנו אתגר משמעותי:

  • העצים הנמצאים ברחבה הגדולה- בהם לא רצינו לפגוע. פתרנו זאת בכך שתכננו חיזוקים היקפיים שכיתרו אותם ולא הפריעו לצמיחתם.
  • השטח הא-סימטרי שאפיין את הרחבות היה מורכב מה שהצריך מאיתנו לשבור את החוקיות. יצרנו הדמיות רבות בכדי למצוא את המשחק הצבעוני והצורני הנגזר מפרישה רחבה של אלפי כדורים עד אשר נבחרה התצורה היפה והנכונה ביותר לאופן בו הם יתלו.

כל זה היה תחת לוחות זמנים נוקשים, בהם לא היה מקום לטעויות.

הביצוע

במהלך הביצוע נתקלנו בלא מעט קשיים, בהם אי הבנות עם הספק, שינויים נוספים שהתבקשנו לעשות, התמודדות עם מפתחים עצומים המחייבים מתיחה מאסיבית במיוחד של הכבלים, א-סימטריה איתה התמודדו לאורך כל עבודות ההתקנה ועוד…

העבודות נמשכו מספר שבועות, בהם הצוותים שלנו עבדו במרץ, בכדי שהמייצב יהיה מוכן בראש השנה.

התוצאה

וכך היה, בזכות תכנון זמנים מחמיר ונכון, וצוות הקמה מסור ואפקטיבי שעבד ימים כלילות, עמדנו בלוחות הזמנים, ובערב ראש השנה המייצב הוצג לראווה.

כ7,000 כדורים צבעוניים מקשטים עד היום את רחבת עיריית דימונה במראה מדליק ומלא חיים. המייצב נתלה על גבי שטח של כ2,000 מ”ר באופן מרשים מאוד הנראה כמסטיקים תלויים באוויר ומייצר ציור גרפי שחור לבן, על גבי המדרכה ב12 בצהריים.

מוזמנים להתרשם בעצמכם.

לפגישת היכרות ללא התחייבות