מפעל תעשיה

האתגר

הלקוח הגיע אלינו לאחר שפנה לספקים רבים שלא היו מוכנים לקחת את הסיכון שפרויקט זה מצריך.

המבנה יועד להבנות באיזור עם תנאי מזג אוויר קיצוניים במשך רוב השנה; חום קיצוני בחודשי הקיץ ורוחות חזקות מאוד הפוקדות את האזור רוב הזמן. הלקוח ביקש שהמבנה יהיה בגובה צד מינימלי של 8 מטר, ויעמוד על גבי חומה בצורת ח'. כלומר 3 'פאות' עם חומת בטון בגובה 4 מטר שעליהן יונח המבנה שגובהו 4 מטר גובה, כאשר הפאה הקדמית של המבנה תהיה בגובה מלא של 8 מטר גובה צד.

התכנון

בשל העובדה שהמבנה אמור היה להבנות על גבי חומה קיימת (דבר שלא איפשר לנו כל אפשרות לסטיות ולו הקטנות ביותר), היינו חייבים לתכנן את המבנה בצורה מדויקת במיוחד מול הספק שלנו בחו"ל. מכיוון שמבנה זה שונה מהסטנדרט (גובה הפאות על גבי החומה שונה מגובה הכניסה), דבר זה דרש לקיחת מדידות רבות ויצירת הדמייה מדויקת במיוחד בכדי שהייצור יהיה תואם לחלוטין לתכנון. שלב זה התבצע בשיתוף פעולה מוקפד עם מהנדסים אשר מדדו את רוחות האזור, הסטטיסטיקות והבנת היכולת של בניית מבנה כזה בכדי שהמבנה יעמוד בצורה בטיחותית ונכונה לאורך זמן.

כמוכן, עלה צורך נוסף; בו בזמן היו צריכות להיכנס למבנה 2 משאיות להעמסה ופריקה של חומר- דבר שהצריך מאיתנו תכנון שבו המפתח הקדמי יהיה עם פרופיל בודד באמצע, במקום שניים כמו במבנה סטנדרטי, בגלל רוחבן של המשאיות הנכנסות לתוכו. בנוסף, מישום שהפלטות שישבו על גבי החומה היו מברזל שהיה אמור להיות במגע ישיר עם החומרים הכימיקאלים שיאוחסנו במבנה, היינו חייבים לרסס אותן מבעוד מועד בחומר אשר מגן עליהם. מבנה זה הצריך גם תכנון של חיזוק כפול ובו נמתחו כבלים עבים במיוחד לקוביות בטון חיצוניות.

הביצוע

שלב הביצוע נמשך הרבה מעבר למה ששיערנו. למרות כל התוכניות המדויקות שעשינו מבעוד מועד נאלצנו להתמודד עם תנאי שטח קשים ועם תנאי מזג האוויר ששיבשו את לוחות הזמנים. אך הודות לשיתוף פעולה יוצא מן הכלל עם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה הצלחנו להדוף את הקשיים, ואף על פי שהפרויקט לא הושלם לפי לוחות הזמנים שתכננו, ההתנהלות בו היתה מעוררת התפעלות והבניה התנהלה בצורה מקצועית, אשר תרמה רבות למערכת.

התוצאה

אנחנו גאים לומר שהצלחנו, ושהעבודה הקשה וכברת הדרך שעברנו כדי שמבנה זה יעמוד איתן השתלמה.

זה מספר שנים שהמבנה עומד יציב, ומלבד עבודות תחזוקה שאנו מבצעים כחלק מהשירות שאנו מספקים ללקוחות שלנו, האוהל משמש את עובדי המפעל נאמנה, גם בתנאי מזג האוויר הקשים הפוקדים את אזור זה. פרויקט זה הינו ייחודי ומהווה ציון דרך חשוב בהתהוות שלנו כחברה שיודעת שיכולה לעמוד בכל אתגר.

לפגישת היכרות ללא התחייבות