אוהל קונסטרוקציה הוא אוהל גדול, המבוסס על שלד מתכתי חזק, שניתן לבנות אותו תוך זמן קצר והוא יכול להחזיק לתקופה ארוכה, על אף שלרוב הוא משרת מטרה זמנית. ניתן לבנות אוהלי קונסטרוקציה במודלים שונים, המתאימים לצרכים שונים – לתעשייה (בעיקר מחסנים זמניים), לאירועים, או לתרבות ופנאי (אירועי ספורט וקירוי מסעדות).

מהם אוהלי קונסטרוקציה?

אוהל קונסטרוקציה הוא מבנה זמני אך חזק, שניתן לבנות בתנאי שטח משתנים ועבור מגוון מטרות. האוהל מתבסס על קונסטרוקציות מתכת (בדרך כלל קונסטרוקציית פלדה או אלומיניום) ויריעות של פלסטיק, זכוכית או מתכת שמורכבות על גביה. דרך הבנייה, המיקום והחומרים מהם עשוי האוהל ניתנים לשינוי, ולכן אוהלי קונסטרוקציה יכולים להיות פתרון למגוון רחב מאוד של צרכים. מלבד זאת, העמידות בתנאי שטח קשים (לדוגמה מדרונות), היכולות ליצור אוהלים אסתטיים, והיכולות למזג את האוהלים, תורמות כולן לפופולריות של אוהלים מסוג זה בתחומי התרבות והפנאי, הספורט, התעשייה, הבריאות, הצבא ועוד.

שימושים נפוצים באוהלי קונסטרוקציה

הגמישות של האוהלים, הן מבחינת המבנה והן מבחינת הזמניות והבנייה המהירה שלהם, מביאה עסקים ואנשים פרטיים מאינספור תחומים לבחור באוהל על פני מבנה קבע. התחומים רבים ומגוונים אך המרכזיים שבהם הם – תרבות ופנאי, תעשייה ואירועים.
בתחום התרבות והפנאי, אוהלי קונסטרוקציה בדגמים משתנים משמשים למטרות רבות. לדוגמה, ליצירת אזור מקורה במסעדות, המאפשר מקומות ישיבה נוספים בחורף. בעזרת אוהל, ניתן להעמיד אזור מקורה כזה בחורף ולהורידו בקיץ כשאין צורך בקירוי זה. באירועי ספורט (לדוגמה, מרוצים ומרתונים) לעיתים רבות מקימים אוהלים בנקודות הזנקה או באזורי צפייה. אוהלים אלו מספקים פתרונות הצללה, אך גם מאפשרים שמירה על סדר וארגון.
תחום התעשייה רחב גם הוא, ותעשייה אחת בהכרח שונה מתעשייה אחרת. אך גם כאן, הוורסטיליות של אוהלי הקונסטרוקציה מספקת פתרונות עבור צרכים שונים. אחד השימושים הנפוצים ביותר באוהלים הוא בתחום הלוגיסטיקה, כלומר אחסון וסידור של סחורות. חברות שהצרכים שלהן משתנים בהתאם לתקופה יעדיפו לפנות לחברת אוהלים, שלמעשה מציעה מבני תעשייה למכירה במחיר זול ובבנייה מהירה. זאת במקום בניית מבני תעשייה קבועים.
גם בתחום האירועים השימוש באוהלי קונסטרוקציה הוא נפוץ. באירועים מסוימים כל שנדרש הוא מקום גדול ומקורה – במקרה זה יספיק אוהל לבן ופשוט. לעומת זאת, באירועים חגיגיים נדרש אוהל מותאם, ובמקרה זה ניתן לבנות אוהל מסוג “אוהל נמתח”. זהו אוהל בו מותחים יריעת פלסטיק על עמודים, בדומה לאוהל קרקס. בצורה זו ניתן לעצב אוהל חגיגי המותאם לחתונות או חגיגות אחרות.

אז איזה אוהל אתם צריכים?

חברות של אוהלי קונסטרוקציה לרוב מציעות מספר סוגי מבנים – אוהלים רגילים, אוהלי מתיחה, אוהלי הצללה וקירוי לחורף. בכל הזמנה של אוהל קונסטרוקציה יש לחשוב – מהי המטרה של האוהל? היכן ימוקם? לכמה זמן הוא דרוש? בהתאם לשאלות אלה ניתן להתאים בין סוג האוהל, חומר הכיסוי, והעיצוב המתאימים ביותר.

לפגישת היכרות ללא התחייבות