חיפויים

חיפויים

מה הם?

חיפויים הם ה"עור" העוטף את מבנה הקונסטרוקציה. המשמשים גם בין היתר כהצללות וקירויים.

ישנן דרכים רבות לחפות מבנה

אם בשיטה הקונבנציונלית והידועה באמצעות בלוקים, לוחות צמנטיים למיניהם, פאנלים מבודדים וכו'…

בעולם הבניה הקלה ניתן לחפות את הקונסטרוקציה באמצעות בדים, פולימרים (PVC) לדוגמא, פאנלים, לוחות שונים והרשימה עוד ארוכה.

כיצד הם פועלים?

מהות החיפויים היא לא רק בכדי להוות כיסוי עבור שלד המבנה או חיץ בין הפנים לחוץ המבנה, אלא גם לשמש כאיטום ובידוד תרמי ואקוסטי. שזהו פרט חשוב מאוד עם תכנון והתאמת המבנה לצורכי הלקוח.

אצלנו בסידהארתא תוכלו למצוא מגוון רחב של חיפויים, להלן חלק מהחיפויים:

יריעות PVC

הPVC הנו חומר פולימרי המשמש בתעשייה למספר רב של שימושים. בין היתר כחיפוי לאוהלי קונסטרוקציה וקירויים שונים. היריעות באות במגוון צבעים ושקיפויות וניתן גם ליצור צורות שונות בחיתוך בלייזר על מנת לתת עיצוב חדשני ומותאם אישית. ליריעות אלה גמישויות וחוזקים שונים. התקנת היריעות פשוטה מאוד, כדמוי וילונות המושחלים לתוך מסילה.

פאנלים מבודדים

פאנלים מבודדים- כשמם כן הם: ייעודם הוא בידוד אקוסטי ותרמי, בין היתר. גם הם משמשים לקירוי מבני הקונסטרוקציה שלנו. הפאנל המבודד הוא האלמנט הכי קרוב לקיר אמיתי בבניה קלה. רוב הפאנלים המבודדים עשויים משלוש שכבות, כאשר שתי השכבות החיצוניות הנן מפלדה הניתנת לצביעה לפי בקשה, כאשר השכבה האמצעית עשויה צמר סלעים (או חומר אחר) שתפקידו לבודד מפני חום/קור רעשים וכו…

רשתות צל

רשתות הצל ישמשו אותנו בהצללות ופחות במבני קונסטרוקציה. גם ברשתות הצל יש איכויות שונות וצפיפויות שונות ואלה מאפשרות חדירת האור למתחמים בהם הם מצויים, כגון פארקים, גני שעשועים, אזורי התקהלות תחת כיפת השמיים וכו'…

מדוע אנו צריכים אותם?

החיפויים משמשים כמעטפת המבנה- ה"עור" העוטף את המבנה, ולכן אנו צריכים אותם בראש ובראשונה עבור הנראות האסתטית של המבנה, שיראה טוב ומותאם לשטח בו הוא נבנה. בנוסף, החיפויים יכולים לשמש עבורנו כבידוד תרמי ואקוסטי ואף כאיטום הרמטי של המבנה. ללא חיפוי המבנה, השלד יישאר חשוף, דבר שאינו נותן את הפתרון המתבקש לחיץ בין החוץ לפנים והגדרת תיחום המבנה ובידודו.

לפגישת היכרות ללא התחייבות