רחוב המטריות בירושליםלא מעט חברות, בין אם מדובר בחברות ירושלמיות ובין אם מדובר בחברות ישראליות ממקומות אחרים בארץ, בוחרות לערוך אירועים עסקיים בירושלים. יש לכך סיבות שונות שמיד נציג אותן ומשלבות בתוכן הרבה יותר מרק אירוע עסקי לצורך כזה או אחר. ירושלים, בתור עיר בירה, כמו בערי בירה רבות אחרות בעולם, מושכת אליה חברות שונות, הן מקומיות והן בינלאומיות, אשר ממוקמות בשטחן. אך בדומה למדינות אחרות בעולם, גם ירושלים מוצאת את עצמה מתחרה בעיר גדולה מרכזית אחרת, אשר יש יושבות בה לא מעט חברות וגורמים מקומיים ובינלאומיים.

אך להבדיל מערי בירה אחרות ולהבדיל מערים גדולות מרכזיות שאינן ערי בירה, הרי שלירושלים יש ממדים נוספים, שאין בשום עיר אחרת, וזה הממד ההיסטורי והדתי. כאשר חברה מחליטה לערוך אירוע עסקי בירושלים, הרי שמלבד גני אירועים מקומיים, קייטרינג או אלמנטים אחרים שאפשר למצוא בשלל מקומות, היא יכולה להציע לאורחים גם סיורים בעיר העתיקה, במקומות הקדושים ובאתרים היסטוריים שונים. כך יכולה החברה לייצר אירוע שהוא הרבה יותר ממפגש או ערב מיוחד, אלא מדובר על מכלול שלם של דברים שהופך את האירוע כולו להרבה יותר מיוחד וכן ממתג ומשווק את החברה באור אחר לגמרי.

כיצד נערכים לאירועים עסקיים בירושלים

אם יש לכם ארגון עם קבוצה גדולה של עובדים, ואתם מעוניינים לערוך אירוע חברה בירושלים, בין אם זה אירוע ללקוחות וספקים ישראלים ובין אם זה אירוע ללקוחות מחו"ל, ההמלצה היא, לחפש גן אירועים באיזור ירושלים, תחת כיפת השמיים, עם נוף מיוחד ועיצוב כפרי טבעי מתאים, קייטרינג ברמה גבוהה עם עדיפות למטבח הירושלמי, וכמובן ספקים שיוכלו להעניק לכם שירות מלא ומקצועי.

עליכם לבנות את האירוע ביחד עם צוות המקום, כך שתהיה התאמה בין הצרכים שלכם, לוח הזמנים שאתם יוצרים ומה שהמקום יספק לכם בשביל שתוכלו לממש זאת. לאחר מכן, עליכם גם ליצור תוכניות שיכולות למלא את הזמן לאורחים מחוץ לאירוע, בין היתר אתם יכולים לקבוע תוכנית טיולים בכותל ובעיר העתיקה, טיול בשוק מחנה יהודה, ביקור במוזיאונים חשובים, טיול בפארקים, ובכלל טיול בעיר, כולל ביקור במסעדות מקומיות ועוד.

בצורה כזו, אתם יכולים לספק לאורחים שלכם מעטפת מלאה שכוללת את כל מה שהם רוצים ויכולים לראות בעיר, וכן אירוע עסקי ברמה גבוהה. מן הסתם, יש חשיבות גדולה לגן האירועים בו האירוע נערך, שכן רק אם מדובר בגן אירועים מקצועי ואיכותי, האירוע יוכל לעבור בצורה טובה. עליכם לזכור, שכל הדברים מסביב הם חשובים, אך לא כמו האירוע עצמו, בו אתם יכולים להעביר את המסר העסקי שלכם, הוא זה שאמור לשווק ולמתג אתכם, ואם תרצו בעתיד לערוך אירועים נוספים, הרי שעצם האירוע עצמו ולא רק הדברים מסביב, הם אלה שיכריעו אם יבוא אליהם קהל ומשתתפים או לא.

המאמר נכתב באדיבות: סידהארתא – אוהלים והצללות לאירועים עסקיים